Administrator systemów Linux

Co oferujemy

  • elastyczne godziny pracy
  • wsparcie i doświadczenie całego zespołu
  • bony konferencyjne i szkoleniowe
  • możliwość pracy zdalnej (20-60%)

Lokalizacja biur: Kraków lub Miechów, małopolskie (do wyboru)
Forma zatrudnienia: Umowa o pracę

Wymagania

  • biegła znajomość systemów Linux
  • przynajmniej 2 letnie doświadczenie na podobnym stanowisku
  • znajomość systemu kontroli wersji Git
  • znajomość przynajmniej jednego narzędzia do zarządzania konfiguracją: Puppet, Ansible, Chef
  • znajomość przynajmniej jednego języka: Bash, Perl, Python
  • znajomość systemów bazodanowych: MySQL i PostgreSQL
  • znajomość serwerów WWW: Apache i Nginx
  • znajomość serwerów Proxy: Varnish i Squid
  • znajomość języka angielskiego pozwalająca na samodzielne czytanie dokumentacji oraz rozwiązywanie problemów

Dodatkowym atutem będą:

  • znajomość Docker
  • znajomość Jenkins
  • znajomość Zabbix lub Nagios

Zakres obowiązków

  • zarządzanie serwerami dedykowanymi i VPS na systemach Linux
  • konfigurowanie i utrzymywanie aktualnej konfiguracji na systemach za pomocą Ansible
  • modyfikacja istniejących skryptów i narzędzi systemowych (głównie Python, Bash, Ansible)
  • wsparcie dla klientów w języku polskim i angielskim (pisanym) w zakresie działania zarządzanych serwerów